Ako nájsť slovenského psychológa v Anglicku?

https://www.blog.mojra.sk/post/491

Farebné vresoviská, tajomná príroda, alebo historický Londýn. Anglicko, alebo skôr celé Spojené kráľovstvo, má pre ľudí určité čaro. Nejeden z nás sa vypraví na poznávací zájazd či už priamo do centra Londýna, do Škótska za krásami jeho hlavného mesta Edinburghu, alebo do niektorého z grófstva Severného Írska.


Ak Veľkou Britániou iba prechádzate, stretnete sa s veľmi prívetivým a ohľaduplným prístupom starousadlíkov. Budú na vás hovoriť pomaly, pomáhať vám pochopiť, čo chcú povedať, gestikulovať a očaria vás svojou pohostinnosťou. To ale len do doby, než sa rozhodnete stať „jedným z nich“. Akonáhle sa totiž raz rozhodnete do Anglicka presťahovať, budú od vás všetci títo milí ľudia požadovať skutočne vysokú úroveň angličtiny, znalosť ich zvykov a mnoho a mnoho ďalšieho.


Zrazu na vás nikto nebude brať ohľad. Čaká vás poriadny kultúrny šok! Pripočítajte k tomu ešte samotu, smútok za rodinou, jazykovú bariéru, všadeprítomnú byrokraciu, partnerské problémy a mnoho ďalšieho. Na problém je zarobené…


Nájsť slovensky hovoriaceho psychológa v zahraničí? Skoro nemožné. Zverovať sa s problémami v cudzom jazyku? Náročné. 


Psychologická starostlivosť v Anglicku

Možno ste riešili nejaké problémy už doma, na Slovensku. A myslíte si, že ich cestou do zahraničia vyriešite. Alebo sa na vás nabaľujú postupne, s rokmi života v zahraničí. Či tak alebo onak, dospeli ste do bodu, že sa o všetkom chcete porozprávať s odborníkom. Na koho sa obrátiť?

Jednou z možností je vyhľadať anglicky hovoriaceho psychológa. Lenže ten sa s vami bude baviť iba po anglicky. Čo síce nie je problém, pretože pravdepodobne tento jazyk ovládate perfektne, ale popravde, ľahšie vyjadríte svoje pocity a obavy jazykom, ktorý je pre vás prirodzený – vaším materinským. Nejedna štúdia totiž poukazuje na to, že v každom jazyku človek rozmýšľa trochu inak.


Slovenský psychológ v Anglicku?

Nájsť psychológa v zahraničí nie je len tak. Poradní je síce veľa, ale nie je to ako návšteva u lekára. Keď sa necítite dobre fyzicky, napr. vás trápi chrípka, dokážete svoje problémy jednoducho popísať. Ony sa totiž choroby prejavujú všade na svete rovnako a majú svoje ustálené slovné spojenia v rôznych jazykoch.


Lenže vy nepotrebujete popísať, ako sa cítite navonok, ale vo vnútri – duševne. A zrazu zistíte, že nedokážete nájsť správne označenie pre pocit, ktorý vás trápi. A tak začnete hľadať v iných vodách. Ani strýko Google vám zrazu nevie pomôcť. Pretože pod pojmom slovenský psychológ v Londýne, v Birminghame, v Cambridgi, vo Wellse, v Newcastle, v Edinburghu, alebo kdekoľvek inde zrejme nič nenájdete. A sadnúť do auta alebo na lietadlo a vydať sa za slovensky hovoriacim psychológom späť do rodnej krajiny? Nemysliteľné.


Našťastie sú už dávno preč doby, kedy bolo nutné psychológa navštíviť priamo u neho v ordinácii. V súčasnej dobe je tu totiž možnosť psychologického poradenstva online.


Online psychologické konzultácie

Výhodou dnešnej doby je, že vďaka moderným technológiám môžete s psychológom hovoriť v podstate odkiaľkoľvek. Stačí vám na to len niekoľko vecí, ktoré dnes vlastní každý z nás – mobil, počítač, internet…


Konzultácia s psychológom môže prebiehať formou klasického telefónneho hovoru, cez e-mail, alebo ako videohovor cez Skype, WhatsApp, Viber. Vďaka rozhovoru cez webkameru môžete s psychológom v podstate udržiavať kontakt tvárou v tvár aj na diaľku. A čo je na tom najlepšie? Že tieto online konzultácie budú prebiehať v jazyku, ktorý je vám najbližší. Teda vo vašom materinskom.


Online psychologická poradňa MOJRA

Sme poradňa, ktorá poskytuje konzultácie s psychológom formou online rozhovoru. Máme za sebou už niekoľko rokov praxe, fungujeme už od roku 2016 a ponúkame všetky vyššie spomínané typy konzultácií – e-mailom, telefonickú aj cez webkameru.


Sme si dobre vedomí toho, že vzťahové, pracovné, či osobné problémy sa človeku nevyhýbajú ani v zahraničí, a preto sme chceli zaistiť možnosť psychologickej starostlivosti v slovenskom jazyku aj napríklad niekoľko tisíc kilometrov ďaleko od Slovenska.


Plne si uvedomujeme, že sú problémy, ktoré neznesú odklad. Preto sa u nás nestretnete s dlhými čakacími lehotami, ale konzultáciu s psychológom môžete mať reálne už do hodiny od jej objednania. A to nielen v pracovné dni, ale aj cez víkend. Navyše v predpoludňajších, popoludňajších aj večerných hodinách.


Samotná objednávka konzultácie je potom veľmi jednoduchá. V hornom menu kliknete na tlačidlo OBJEDNAŤ SA, zvoľte spôsob konzultácie a psychológa. Objednávkový formulár vás potom objednávkou prevedie pekne krok po kroku.

Komentáre

  • Zapojte sa do diskusie.
    Zadajte Váš komentár.

  • Avatar

Podobné článkyStereotypy vo výchove bábätiek

Stereotypy vo výchove bábätiek

Dnešní rodičia, ale najmä matky, čelia rôznym nevyžiadaným radám o tom, ako by mali vychovávať svoje deti, v podstate od narodenia dieťatka. Niektoré nevyžiadané rady prichádzajú už počas tehotenstva, napríklad „teraz musíš jesť za dvoch“, a podobne. Tehotenstvo je samo o sebe náročné, žena sa pripravuje na rolu matky, pričom jej pod srdcom rastie dieťatko a takéto rady nebývajú veľmi príjemné. Navyše, v dnešnej dobe m...

Pokračovať v čítaní

Partner je závislý na alkohole, ako mu môžem pomôcť?

Partner je závislý na alkohole, ako mu môžem pomôcť?

V úvode by sme si veľmi stručne vysvetlili, čo je alkohol a ako vzniká závislosť na alkohole. Alkohol je nebezpečná droga, na ktorej máme zo všetkých návykových látkach najviac závislých ľudí. Nebezpečenstvo alkoholu spočíva okrem iného v tom, že je v našej Slovenskej aj Českej spoločnosti spájaný s najrôznejšími spoločenskými udalosťami, ako sú narodeniny, svadby, Vianoce, Nový rok a podobne. Všetky tieto faktory prispievajú ...

Pokračovať v čítaní

Prečo sa môžeme tak ľahko zamilovať do agresívneho manipulátora?

Prečo sa môžeme tak ľahko zamilovať do agresívneho manipulátora?

Láska je krásna. Keď sa zamilujeme, cítime sa naplnení, šťastní, milovaní. Pokiaľ je partner na začiatku očarujúci a  máme pocit, že nám dokonale rozumie a že by pre nás zniesol aj modré z neba, nie je ťažké stratiť hlavu a občasné excesy z jeho strany ignorovať. Však nás predsa miluje, nie? Keď niekedy vybuchne, akceptujeme všetky jeho výhovorky. „Asi som mala ja niečo spraviť inak, aby sa nenahneval“, hovoríme si. Varovné re...

Pokračovať v čítaní

Psychológovia portálu Mojra.sk

Značky


Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes!    Objednať