Ako nájsť po španielsky hovoriaceho psychológa na Slovensku?

https://www.blog.mojra.sk/post/510

Psicólogo que habla español en la República Eslovaca.


Sťahovanie do novej krajiny môže byť výzvou, a to najmä, ak nehovoríte po slovensky a hľadáte profesionálnu pomoc, ako napríklad tú psychologickú. Kultúrne rozdiely a jazyková bariéra môžu byť náročné a pre rodených po španielsky hovoriacich to platí tiež. Nie je však potrebné zúfať.

 

Nájsť po španielsky hovoriaceho psychológa na Slovensku? Skoro nemožné.
Zverovať sa s problémami v cudzom jazyku? Náročné.

Psychologická starostlivosť na Slovensku

Možno ste riešili nejaké problémy už doma, v Španielsku. Alebo v Mexiku? A myslíte si, že ich cestou do zahraničia vyriešite. Alebo sa na vás nabaľujú postupne, s rokmi života v zahraničí. Či tak alebo onak, dospeli ste do bodu, že sa o všetkom chcete porozprávať s odborníkom. Na koho sa obrátiť?

 

Jednou z možností je vyhľadať po anglicky hovoriaceho psychológa. Lenže ten sa s vami bude baviť iba po anglicky. Čo síce nie je problém, pretože zrejme tento jazyk ovládate, ale popravde, ľahšie vyjadríte svoje pocity a obavy jazykom, ktorý je pre vás prirodzený – vaším materinským. Nejedna štúdia totiž poukazuje na to, že v každom jazyku človek rozmýšľa trochu inak.

Španielsky psychológ na Slovensku?

Nájsť psychológa v zahraničí? To nie je len tak. Nachádza sa tu nespočetné množstvo poradní, ale nebude to prebiehať ako klasická návšteva u lekára. Pokiaľ sa necítite dobre fyzicky, alebo vás trápi chrípka, svoje problémy dokážete popísať jednoducho. Na svete sa totiž choroby prejavujú všade približne rovnako, a teda ich možno aj vo všetkých jazykoch popísať podobne.


Vy však nepotrebujete popísať prejavy choroby, ale svoje vnútorné pocity. A keď zrazu zistíte, že vyhľadať správny výraz pre svoje pocity nedokážete, a stále vás trápia, tak sa pokúšate hľadať v iných vodách. Dokonca ani strýko Google nepomôže, pretože pod pojmom španielsky psychológ na Slovensku, v Bratislave, v Košiciach a pod. nič nenájdete. A sadnúť do lietadla a vydať sa za psychológom, ktorý hovorí po španielsky späť do rodnej krajiny. Nemysliteľné.

 

Našťastie sú už dávno preč doby, kedy bolo nutné psychológa navštíviť priamo u neho v ordinácii. V súčasnosti je tu totiž možnosť psychologického poradenstva online.

Online psychologické konzultácie

V dnešnej dobe je výhodou, že sa vďaka moderným technológiám môžete s psychológom rozprávať odkiaľkoľvek. Bude vám na to stačiť len pár vecí, ktoré dnes každý z nás vlastní – mobil, počítač, internet...

Konzultácia s psychológmi prebieha online formou pomocou klasického telefónneho hovoru, cez e-mail, alebo videohovor cez Skype, WhatsApp, Viber alebo MS Teams.

 

Vďaka takémuto rozhovoru cez webkameru môžete s psychológom udržiavať kontakt tvárou v tvár aj na diaľku. A čo je na tom najlepšie? Že tieto konzultácie prebiehajú vo vašom rodnom jazyku, ktorý vám je najbližší.


Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes! Objednať konzultáciu s Ps Dámaris Sierra Guerra


Online psychologická poradňa MOJRA

Sme prvou poradňou v SR, ktorá vám poskytne konzultácie s psychológmi formou online rozhovoru. Za sebou už máme mnoho rokov praxe, pracujeme už od roku 2016 a ponúkame všetky vyššie spomínané typy konzultácií – e-mailom, telefonické aj cez webkameru. Konzultácie poskytujeme v 12 jazykoch, okrem iného ponúkame konzultácie aj v španielskom jazyku.


Plne si uvedomujeme, že je tu množstvo problémov, ktoré nemožno odkladať. A preto sa u nás nestretnete s tým, že by ste dlho čakali na konzultáciu s psychológmi. Konzultáciu môžete mať reálne už do hodiny od jej objednania. A to v pracovných dňoch v dopoludňajších, popoludňajších a večerných hodinách, ale aj cez víkendy a cez sviatky.


Samotná objednávka konzultácie je potom veľmi jednoduchá. V hornom menu kliknite na tlačidlo OBJEDNAŤ SA, zvoľte spôsob konzultácie a psychológa. Objednávkový formulár vás potom objednávkou prevedie pekne krok po kroku.

Komentáre

  • Zapojte sa do diskusie.
    Zadajte Váš komentár.

  • Avatar

Podobné článkyPeklo násilného vzťahu rozchodom/rozvodom nekončí, keď sú tam deti

Peklo násilného vzťahu rozchodom/rozvodom nekončí, keď sú tam deti

Pokiaľ ste žili s manipulátorom, agresorom, alebo inak toxickým partnerom vo vzťahu, kde sa narodili deti, vedzte, že sa jeho toxického vplyvu len tak ľahko pravdepodobne nezbavíte. Je skvelé, keď dokážete taký vzťah ukončiť, aby ste seba aj deti zachránili, ale je dôležité si uvedomiť, že to nebude jednoduché.Toxický človek vás častokrát nenechá žiť si svoj život. Cíti veľký hnev, že ste ho opustili,  a pokiaľ ste našla v sebe silu a&nb...

Pokračovať v čítaní

Dosť dobrá matka

Dosť dobrá matka

Byť matkou je neskutočne nádherné a vyčerpávajúce zároveň. Každá matka prežíva okamihy, keď je so svojim dieťaťom v úplnej harmónii, všetko je skvelé, keď si dokonale rozumejú, ale rodičovstvo so sebou prináša aj opačné chvíle. Sú to okamihy, keď sa matka cíti vyčerpaná, nevyspaná, má pocit úplného zlyhania. V týchto chvíľach nejedna mamička o sebe zapochybuje, má pocit, že nie je dosť dobrou matkou. Často k pocitom zlyhania ...

Pokračovať v čítaní

Partner je závislý na alkohole, ako mu môžem pomôcť?

Partner je závislý na alkohole, ako mu môžem pomôcť?

V úvode by sme si veľmi stručne vysvetlili, čo je alkohol a ako vzniká závislosť na alkohole. Alkohol je nebezpečná droga, na ktorej máme zo všetkých návykových látkach najviac závislých ľudí. Nebezpečenstvo alkoholu spočíva okrem iného v tom, že je v našej Slovenskej aj Českej spoločnosti spájaný s najrôznejšími spoločenskými udalosťami, ako sú narodeniny, svadby, Vianoce, Nový rok a podobne. Všetky tieto faktory prispievajú ...

Pokračovať v čítaní

Psychológovia portálu Mojra.sk

Značky


Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes!    Objednať