Ako nájsť slovenského psychológa v Nemecku?

https://www.blog.mojra.sk/post/495

Psychologická starostlivosť v Nemecku

Mnoho ľudí sa vydáva do Nemecka za prácou. Nemecký pracovný trh ponúka zaujímavé pracovné príležitosti aj slušné finančné ohodnotenie. Nemecko je tiež často symbolom kvality a precíznosti. Sú ale chvíle, keď ľudia v zahraničí spomínajú na rodnú krajinu – v období tradičných sviatkov, keď dostanú chuť na obľúbené domáce jedlo, alebo napríklad keď riešia nejaké osobné, pracovné či vzťahové problémy. Vtedy zisťujú, že by potrebovali pomôcť vo svojom rodnom jazyku.


Nájsť slovensky hovoriaceho psychológa v Nemecku môže byť pomerne tvrdý oriešok. Či už hľadáte slovenského psychológa v neďalekých Drážďanoch alebo vzdialenom Hamburgu, poprípade v Mníchove, môžete hľadať naozaj dlho.


Aké máte v Nemecku možnosti psychologickej starostlivosti? Ako nájsť kvalitného slovenského psychológa napríklad v Bádensko-Württembersku, alebo napríklad psychológa v Bayerne?  


Slovenský psychológ v Nemecku?

Možno ste to už skúšali. Po niekoľkodňovom odhodlávaní ste si s napätím sadli pred počítač a skúšali ste do vyhľadávača zadať: slovenský psychológ v Mníchove. Nič. Rozhodli ste sa teda svoje hľadanie rozšíriť na celú jednu oblasť. Lenže to vyzerá, ako by ani v celom Bavorsku slovenský psychológ jednoducho nebol. Vyhľadávač vám neustále vracia rôzne ponuky práce či komerčné články. Začínate byť už trochu zúfalí…


No a dochádzať za psychológom pravidelne na Slovensko, to nie je úplne ideálna možnosť - také cesty môžu byť časovo aj finančne náročné. Našťastie sú už dávno preč časy, kedy bolo nutné psychológa navštíviť priamo u neho v ordinácii. V súčasnej dobe je tu totiž možnosť psychologického poradenstva online.


Online psychologická konzultácia

Najzásadnejšou výhodou online poradenstva je rozhodne to, že konzultácia s psychológom môže prebehnúť prakticky odkiaľkoľvek, z akéhokoľvek miesta, ktoré je vám príjemné a kde sa cítite dobre. Môžete sa spojiť s psychológom z vedľajšieho mesta, z druhého konca krajiny alebo práve s psychológom z iného štátu.


Možností konzultácií je hneď niekoľko: môžete využiť telefonický rozhovor, e-mail alebo rôzne aplikácie a programy akými sú Skype, Whatsapp a ďalšie. V súčasnej dobe je možná aj konzultácia cez webkameru, s psychológom sa tak počas konzultácie uvidíte a celé poradenstvo tak bude ešte o niečo bližšie kontaktu tvárou v tvár.


Online psychologická poradňa MOJRA

Naša psychologická poradňa funguje už od roku 2016 a ponúka všetky vyššie spomenuté typy konzultácií. Teda telefonickú, e-mailovú aj formou videohovoru.


Sme si dobre vedomí toho, že vzťahové či osobné problémy sa človeku nevyhýbajú ani v zahraničí, a preto sme chceli zaistiť možnosť a rýchlu dostupnosť psychologickej starostlivosti v slovenskom jazyku.


Termíny konzultácií sú veľmi flexibilné - voľný termín môžete nájsť v ranných, predpoludňajších aj vo večerných hodinách.

Samotná objednávka konzultácie je potom veľmi jednoduchá. V hornom menu kliknite na tlačidlo OBJEDNAŤ SA, zvoľte spôsob konzultácie a psychológa. Objednávkový formulár vás potom objednávkou prevedie pekne krok po kroku.

Komentáre

  • Zapojte sa do diskusie.
    Zadajte Váš komentár.

  • Avatar

Podobné článkyAko to prebieha u detského psychológa ?

Ako to prebieha u detského psychológa ?

Návšteva detského psychológa je veľmi citlivá téma. Mnohí rodičia majú z toho, že by ich dieťa navštevovalo psychológa, obavy. Nakoľko pracujem ako školská psychologička, neraz som sa stretla s tým, že rodičia odmietli, aby ich dieťa hovorilo so školským psychológom. Po objasnení, čo vlastne psychológ s dieťaťom robí a čo také stretnutie dieťaťa s psychológom vlastne je, sa rodičia zvyknú upokojiť a súhlasiť. V úvode mám potrebu rodičov upo...

Pokračovať v čítaní

Ako nájsť po španielsky hovoriaceho psychológa na Slovensku?

Ako nájsť po španielsky hovoriaceho psychológa na Slovensku?

Psicólogo que habla español en la República Eslovaca.Sťahovanie do novej krajiny môže byť výzvou, a to najmä, ak nehovoríte po slovensky a hľadáte profesionálnu pomoc, ako napríklad tú psychologickú. Kultúrne rozdiely a jazyková bariéra môžu byť náročné a pre rodených po španielsky hovoriacich to platí tiež. Nie je však potrebné zúfať.  Nájsť po španielsky hovoriaceho psychológa na Slovensku? Skoro nemožné. Zverovať sa s problémami v cudzom jaz...

Pokračovať v čítaní

Psychológ: Kedy a prečo vyhľadať jeho pomoc?

Psychológ: Kedy a prečo vyhľadať jeho pomoc?

Navštíviť psychológa? Ani náhodou, nie som žiadny slaboch ani blázon!Rozbehol som vlastnú firmu, oženil som sa so svojou nádhernou ženou a už čoskoro z nás bude rodina, syn by sa mal narodiť za pár mesiacov. Považujem sa za úplne normálneho človeka, s pomerne obyčajným, ale spokojným životom. Môjmu otcovi ale nedávno diagnostikovali rakovinu. Bojuje statočne, ale je to náročné. Nielen pre neho, ale aj pre mamu a pre mňa. Bojím sa o otca,...

Pokračovať v čítaní

Psychológovia portálu Mojra.sk

Značky


Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes!    Objednať