Psychológ pre rozhovor v médiách: Online poradňa MOJRA spolupracuje s poprednými redakciami

https://www.blog.mojra.sk/post/484

Vstup do digitálneho veku priniesol revolúciu v mnohých oblastiach ľudského života, vrátane spôsobu, akým hľadáme odpovede na naše otázky a problémy. S nárastom popularity online poradenstva sa stáva stále dôležitejšia spolupráca medzi špecializovanými platformami a médiami. V tomto ohľade prichádza na scénu Mojra, popredná online poradňa, ktorá sa už od roku 2016 zameriava na poskytovanie kvalitných odpovedí a rád vo všetkých oblastiach ľudského života. Poradňa Mojra ponúka komplexné poradenské služby a usiluje sa o rozmanitejší prístup k informáciám. Preto pravidelne nadväzuje rôznorodú spoluprácu s renomovanými médiami, reláciami a online aj tlačenými časopismi. V tomto článku sa pozrieme na to, ako Mojra a médiá spoločne tvoria jedinečnú a pre užívateľov prínosnú spoluprácu.


Odborné vyjadrenie psychológa

V televíznom spravodajstve aj v rôznych článkoch sa neustále dočítate množstvo zaujímavostí. Redaktori sa snažia reflektovať na aktuálne dianie, prinášajú rôzne novinky zo všetkých oblastí ľudského života. V posledných rokoch sa do popredia dostávajú práve témy, ktoré sa úzko dotýkajú každého z nás. Či už sú to rôzne životné krízy, problémy s deťmi, ktoré podliehajú moderným fenoménom, zdravie a psychika.

 

Zahrnutie vyjadrenia psychológa do článku poskytuje množstvo výhod ako pre redaktorov, tak pre ich čitateľov.


 5 dôvodov, prečo je pre redaktorov cenné zahrnúť do svojich článkov odborné stanovisko psychológa:

 1. Odborná autorita: Psychológovia sú odborníci na ľudské správanie, emocionálnu pohodu a psychické procesy. Ich vyjadrenie k téme prináša článku dôveryhodnosť a autoritu
 2. Záruka kvalitných informácií: Psychológovia majú hlboké vedomosti v oblasti ľudskej psychiky. Ich vyjadrenie do článku prináša kvalitné informácie, ktoré sú podložené vedeckými poznatkami a skúsenosťami z praxe. Tým redaktori zabezpečia, že ich čitatelia obdržia spoľahlivé a relevantné informácie.
 3. Vysvetlenie komplexných tém: Niektoré témy, ako je duševné zdravie, medziľudské vzťahy, starostlivosť o seba atď., sú komplexné a vyžadujú odbornú perspektívu. Psychológovia môžu pomocou svojich vedomostí a zručností vysvetliť tieto témy jednoduchšie a zrozumiteľnejšie pre širokú verejnosť.
 4. Empatická perspektíva: Psychológovia majú schopnosť porozumieť a empatizovať s ľudskými emóciami, problémami a ťažkosťami. Ich vyjadrenia môžu článkom pridať ľudský rozmer a pomôcť čitateľom sa vcítiť do situácie, ktorú článok opisuje.
 5. Praktické rady a návodyPsychológovia môžu poskytnúť praktické rady, stratégie a návody na zvládanie rôznych situácií a výziev. To umožňuje redaktorom ponúknuť čitateľom konkrétne tipy a postupy, ktoré im môžu pomôcť v ich každodennom živote.Spolupráca s psychológom poskytuje redaktorom pridanú hodnotu a istotu, že ich článok je vyvážený, informačne presný a prínosom pre čitateľov.

 

Akými spôsobmi spolupracuje Mojra s médiami a časopismi?

Spolupracujeme s mnohými médiami a časopismi v Českej republike, na Slovensku aj v zahraničí. Naša redakčná činnosť je rôznorodá, od vstupov, cez komentáre k témam, rozhovorom, po celé články. V našej poradni sa nebránime žiadnym spôsobom komunikácie s redaktormi.

 

Medzi najčastejšie využívané metódy patria:

   • Písomný rozhovor: Redaktor zašle otázky k téme e-mailom s požadovaným termínom spracovania. Psychológ spracuje odpovede a tie sú zaslané späť do redakcie e-mailom.

   • Online rozhovor: Redaktor sa s psychológom spojí formou videohovoru (po dohovore je možné aj telefonicky). Psychológ odpovedá na otázky, redaktor ich následne zapracuje do článku a ten potom pošle poradni na autorizáciu. Psychológovia preferujú zaslanie okruhu tém, o ktorých budú hovoriť, aby sa na rozhovor mohli čo najlepšie pripraviť

   • Online rozhovor v živom prenose: Často sa na nás obracajú aj televízne relácie, ktoré by rady do vysielania zahrnuli vyjadrenie psychológa. Tu sa dohodne online spojenie formou videohovoru s redakciou, kedy tento je vysielaný v priamom prenose (popr. zo záznamu). Psychológovia preferujú zaslanie okruhu tém, o ktorých budú hovoriť, aby sa na vstup mohli čo najlepšie pripraviť.

   • Osobná účasť na natáčaní: S niektorými médiami je online komunikácia doplnená aj osobnou účasťou v natáčacom štúdiu, rádiu. Táto forma spolupráce je však časovo veľmi náročná, psychológ sa musí pripraviť na natáčanie, dopraviť sa do štúdia atď. Preto s ohľadom na túto časovú náročnosť a tiež na fakt, že niektorí psychológovia sa nachádzajú v zahraničí, preferujeme spoluprácu online formou.

    

Psychológ, ktorý na danú tému odpovedá, je vždy vybraný s ohľadom na jeho skúsenosti v danej problematike. Čitatelia tak získajú informácie a odporúčania od špecialistu, ktoré sú podložené jeho praxou. Pracujete v médiách/redakcii a radi by ste získali odborný názor psychológa? Neváhajte nás kontaktovať na e-mail:  poradna@mojra.sk alebo telefonicky: +421 (0)911 226 030

 


 

Komentáre

 • Zapojte sa do diskusie.
  Zadajte Váš komentár.

 • Avatar

Podobné článkyČo cítia ženy vystavené tlaku od toxického ex?

Čo cítia ženy vystavené tlaku od toxického ex?

 Žena, matka detí z takýchto vzťahov je vystavená obrovskému stresu, neistote, strachu o deti a namiesto príjemných chvíľ po návrate detí domov, musí často dávať rozhodené deti psychicky dokopy niekoľko dní. Keď sa upokoja, znova musia ísť k otcovi, lebo tak rozhodol súd. A súd môže matke, ktorá sa odmietne podriadiť a deti takémuto otcovi nedá, dať pokutu, výchovné opatrenia a nakoniec deti odobrať a  zveriť ic...

Pokračovať v čítaní

Partner je závislý na alkohole, ako mu môžem pomôcť?

Partner je závislý na alkohole, ako mu môžem pomôcť?

V úvode by sme si veľmi stručne vysvetlili, čo je alkohol a ako vzniká závislosť na alkohole. Alkohol je nebezpečná droga, na ktorej máme zo všetkých návykových látkach najviac závislých ľudí. Nebezpečenstvo alkoholu spočíva okrem iného v tom, že je v našej Slovenskej aj Českej spoločnosti spájaný s najrôznejšími spoločenskými udalosťami, ako sú narodeniny, svadby, Vianoce, Nový rok a podobne. Všetky tieto faktory prispievajú ...

Pokračovať v čítaní

Prečo sa môžeme tak ľahko zamilovať do agresívneho manipulátora?

Prečo sa môžeme tak ľahko zamilovať do agresívneho manipulátora?

Láska je krásna. Keď sa zamilujeme, cítime sa naplnení, šťastní, milovaní. Pokiaľ je partner na začiatku očarujúci a  máme pocit, že nám dokonale rozumie a že by pre nás zniesol aj modré z neba, nie je ťažké stratiť hlavu a občasné excesy z jeho strany ignorovať. Však nás predsa miluje, nie? Keď niekedy vybuchne, akceptujeme všetky jeho výhovorky. „Asi som mala ja niečo spraviť inak, aby sa nenahneval“, hovoríme si. Varovné re...

Pokračovať v čítaní

Psychológovia portálu Mojra.sk

Značky


Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes!    Objednať